Vienas svarbiausių miegamojo baldų – patogi ir jauki lova. Neretai visas kambario interjeras priklauso nuo lovos dizaino. Štai ką reikėtų įvertinti, kad pasirinktumėte geriausią ir tinkamiausią variantą būtent Jums!
Lovos dydis pagal patalpos dydį ir išplanavimą
Kai ateiname į erdvią baldų salono salę su gausybe minkštų baldų, sunku įvertinti tikruosius patikusių modelių dydžius. Jie vizualiai atrodo mažesni nei kambaryje. Jei lovą planuojate pastatyti nugarėle į sieną, o prekybos salėje ji yra centre, įsivaizduokite, kaip ji atrodys jūsų kambaryje. Nusipirkus neretai paaiškėja, kad lovos nugarėlė per daug nutolusi nuo sienos – tai ne trūkumas, tiesiog ne visada gražiai atrodo.
Visų pirma išmatuokite patalpą, kurioje stovės lova. Reikia nepamiršti ir kitų baldų – spintų, komodų, spintelių. Jei lova dvigulė pastačius ją idealiausiu atveju turi likti vietos dviem spintelėms ir dar bent 50 cm. praėjimui gale lovos. Tačiau priklausomai nuo erdvės galimi ir kiti variantai, kaip pavyzdžiui viena spintelė prie lovos, viena lovos pusė pristumta prie sienos ir pan. Taip pat reikia nepamiršti, kad lovos matmenys neapsiriboja vien čiužinio dydžiu – bendrą baldo dydį lemia lovos kraštai, galvūgalio dydis, dekoro elementai ir t. t. Todėl būtina apsiskaičiuoti, kokį bendrą patalpos plotą gali užimti jūsų lova. Jei išmatavus kambarį pastebėjote, kad neužtenka vietos Jūsų svajonių lovai, nenusiminkite, pas mus rasite ir ne daug vietos užimančių lovų.
Lovos dydis pagal individualius poreikius
Jei norite lovoje miegoti patogiai galioja keletas taisyklių, kuriomis vadovaujanti galite apskaičiuoti reikiamą lovos dydį. Dvigulės lovos plotis turi būti bent 140 cm, o viengulės 80 cm., taip pat šis dydis turi būti toks, kad sunėrus po galva rankas, alkūnės neišlįstų už lovos kraštų. Lovos ilgis turi bent 15 centimetrų viršyti žmogaus, kuris joje miegos ūgį. Beje, aukšto ūgio žmonėms rekomenduojama rinktis lovas be kojūgalio, kad stuktelėjimas į jį neišblaškytų miego.
Nenusiminkite jei apskaičiavus visus parametrus, jūsų gautas lovos dydis netelpa į standartinius matmenis – visad galite gamintis lovą pagal užsakymą. Tiesa, tai šiek tiek brangiau kainuos (vidutiniškai apie 15 proc.) ir užims daugiau laiko, tačiau juk svarbiausiai patogumas.
Lovos su patalynės dėže pasirinkimas
Rinkdamiesi lovą atkreipkite dėmesį į patalynės dėžę. Lovos su patalynės dėže patogios patalynei bei įvairiems daiktams laikyti. Patalynės dėžė gali būti ištraukiama, tačiau toks variantas netiks mažos erdvės patalpai. Tokiu atveju geriau rinktis pakeliamą čiužinio mechanizmą, kadangi jums nereikės papildomos vietos kambaryje. Be to, dėžė, pasislėpusi po pakėlimo mechanizmu, paprastai yra kur kas talpesnė ir patogesnė naudoti.
Lovos pasirinkimas ir vietos jai suradimas pagal feng šui
Pagal feng šui, pirmenybę reikėtų teikti toms lovoms, kurios atrodo paprasčiausios formos, lygios, be aštrių kampų. Ypatingos reikšmės turi lovos nugarėlės forma: pusiau apvali ar apvali, stačiakampė, su aštriais kampais ar užapvalinta banguojanti.
Lovą su pusiau apvalia ar apvalia nugarėle, simbolizuojančia metalo stichiją, rinkitės tuo atveju, jei esate verslininkai ar vadovai.
Dirbantiems fizinį darbą patariama rinktis lovą su medine stačiakampe nugarėle. Ji įkūnija medžio ir žemės stichiją.
Užapvalintos banguojančios lovos formos tiks kūrybinių profesijų atstovams: menininkams, rašytojams, žurnalistams, muzikantams, šokėjams ir pan. Ji atitinka vandens stichiją.
Atsargiau su trikampio forma, primenančia aštrius liepsnos liežuvius ir simbolizuojančią ugnies stichiją. Ji tinka tik tiems, kurie įpratę mažai miegoti ir anksti keliasi.
Nepamirškite, kad lovos pasirinkimas lemia labai daug. Juk tai baldas kuris gali užtikrinti, kad kita jūsų diena bus kokybiška!
Linkime gero miego.
VISOS LOVOS – MIEGAMOJO EKSPERTAI
Daugiau miegamojo patarimų rasite čia:
https://www.visoslovos.lt/patarimai/
https://www.visoslovos.lt/